Bize Ulaşın (0216) 384 59 22 · sdoakademi@gmail.com

Sosyal Duygusal Ebeveynlik Yolunda

Sosyal -Duygusal Ebeveynlik Yolunda:  Çocukların Sosyal Duygusal Gelişimini Destekleyen Anne-Baba Tutumları

Dijital çağın hayatımıza kattıkları kadar değiştirdiklerine de adapte olmak durumundayız. Ancak değişmeyen bir şey var ki o da anne-baba olarak çocuklarımızın gelişimindeki önemimiz.  Bu çalışmada anne-baba olarak her gün karşılaştığımız “sıradan” gibi görünen ama hem çocuğumuzla ilişkimizi hem de onun zihinsel ve ruhsal gelişimini etkileyen tepkilerimize yakından bakmayı hedefliyoruz.

Sosyal duygusal gelişim kavram olarak bilimsel bir konu başlığı olsa da aslında hepimizin günlük yaşamının her anında kullandığımız/kullanmaya çalıştığımız ya da kullanmamız gereken temel iletişim ve duygu yönetimi becerilerini içerir. Çocuğumuzu yetiştirirken onunla ilişkimizin çıkmaza girdiği, çatışma yaşadığımız durumlarda nasıl tepkiler verdiğimiz aslında hem onun hem de bizim sosyal duygusal becerilerimiz ile yakından ilişkilidir.

Sosyal Duygusal Öğrenme Akademisi olarak bu çalışma ile anne-baba olarak her gün yaşadığımız çatışmalara farklı bir yoldan müdahale etmenin mümkün olup olmadığını keşfederken aynı zamanda çocuklarımızın sosyal duygusal gelişimini desteklemeyi hedefliyoruz. İki saat sürecek bu atölye çalışması için biraz büyük bir hedef olsa da aslında temel amacımız hepimiz için bir farkındalık ve farklılık yaratabilmek.

Atölye çalışmamızda;

  • Ebeveynlerin verdiği otomatik tepkiler
  • Sosyal ve duygusal öğrenme ve beyin arasındaki ilişki
  • Ebeveyn-çocuk ilişkisinde kriz anlarına uygun yaklaşım
  • Sosyal ve duygusal öğrenme bakış açısından disiplin anlayışı başlıklarına yer verilecektir.