Bize Ulaşın (0216) 384 59 22 · sdoakademi@gmail.com

Suzi Levi Mizrahi

suzi-levi-mizrahiSuzi Levi Mizrahi
2.Adım Programı Okul Öncesi Düzeyi Koordinatörü

Lisans eğitimini, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde onur derecesi ile tamamladıktan sonra; uzmanlığını  aynı üniversitenin Gelişim Psikolojisi bölümünden almıştır. 2002 yılından itibaren çocuklara ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermekte ve çalışmalarına 13 yıldır devam etmektedir.

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin desteği ile gerçekleştirilen “Bu Yaz” yaz kampında yapılan grup çalışmalarında liderlik yapmıştır.

2008-2009 yılları arasında Türkiye Jokey Kulübü’nde Apranti Okulu öğrencilerine yönelik Yaşam Becerileri Programı’nın hazırlanması ve uygulanmasında görev almıştır.

2009-2010 yılları arasında özel bir anaokulu’nda ailelere ve öğretmenlere destek olarak  psikolojik danışmanlık yapmıştır.

Farklı okul ve kurumlarda ebeveynlere ve öğretmenlere yönelik “Çocuklarda Sosyal Duygusal Öğrenmeyi Destekleyici Yaklaşımlar” ile ilgili atölye çalışmaları düzenlemektedir.

Dr. Murat Dokur tarafından verilen ve EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylanan Aile ve Çift Terapileri Eğitimi’nin ilk 2 senelik bölümünü tamamlamıştır. Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) üyesidir.

2008 yılından bu yana ise Committee For Children’ın Türkiye partneri olarak İkinci Adım Sosyal Duygusal Becerileri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Programı’nın çeviri, adaptasyon, uygulama sürecinde ve öğretmenlere yönelik eğitim ve atölye çalışmalarının planlanması / uygulanmasında aktif olarak rol almakta; İkinci Adım Programı’nın Okul Öncesi Düzeyi koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.