Bize Ulaşın (0216) 384 59 22 · sdoakademi@gmail.com

Lora Benbiçaço

lora-benbicacoLora Benbiçaço
2.Adım Programı Eğitimcisi

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde psikoloji üzerine tam burslu olarak aldığı lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans eğitiminin üçüncü senesinde değişim öğrencisi olarak Amerika’daki Vassar College’a giderek psikoloji eğitimine bir yıl orada devam etmiştir. Mezuniyetinin ardından yeniden Amerika’ya giderek uzmanlığını Kolombiya Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji alanında almıştır.

Amerika’da olduğu dönemde Wimpfeimer Anaokulu’nda çocukların bilişsel, ilişkisel ve duygusal becerilerini güçlendirmek üzerine çocuklarla çalışmıştır.

Mount Sinai Hastanesi’ne bağlı olan Çocuk ve Aile Enstitüsü’nde sosyal, duygusal, davranışsal ve akademik alanlarda zorluklar yaşayan ergen danışanlara, New York Eyaleti Psikiyatri Enstitüsü’nde Yeme Bozuklukları Birimi’nde ve New York Presbyterian Hastanesi Yeme Bozuklukları Yatan Hasta Birimi’nde ise ergen ve yetişkin hastalara bireysel ve grup psikoterapileri uygulamıştır.

Uzmanlık alanı olan 11 yaş ve üstü ergenler ve yetişkinlerle çalışmakla beraber çocuklar ve aileleriyle de çalışmalarını sürdüren Lora Benbiçaço; duygusal, davranışsal ve sosyal alanlarda problem yaşayan danışanlarla çalışmaktadır.

Şuanda özel bir okul öncesi kurumda çalışmakta ve bu kurumda çocukların sosyal ve duygusal alanlardaki gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.