Bize Ulaşın (0216) 384 59 22 · sdoakademi@gmail.com

Ece Akın Bakanay

ece-akin-bakanayEce Akın Bakanay
2.Adım Programı İlkokul Düzeyi Koordinatörü

Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Mezun olduğu 1999 yılından itibaren çocuklara ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını devam ettirmektedir.

1999-2000 eğitim döneminde Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanan ve desteklenen, İstanbul genelinde 30 ilköğretim okul ile yürütülen “Etkili Öğretmenlik Eğitimi” programının uygulama ekibinde görev almıştır.

2002-2003 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Araştırma Vakfı tarafından desteklenen bilimsel bir araştırma projesinin koordinatörlüğünü yapmıştır.

2008- 2009 yıllarında Türkiye Jokey Kulübü Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezindeki ergenlere yönelik rehberlik hizmetinin oluşturulmasında, ergenlerin ihtiyaçlarına yönelik sosyal ve duygusal becerilerinin desteklenmesi için gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin hazırlanmasında ve uygulanmasında görev almıştır.

2008 yılından bu yana ise Committee For Children’ın Türkiye partneri olarak İkinci Adım Sosyal Duygusal Becerileri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Programı’nın çeviri, adaptasyon, uygulama sürecinde ve öğretmenlere yönelik eğitim ve atölye çalışmalarının planlanması / uygulanmasında aktif olarak rol almakta; İkinci Adım Programı’nın İlkokul Düzeyi koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.