Bize Ulaşın (0216) 384 59 22 · sdoakademi@gmail.com

Ceren Şad Polat

ceren-sad-polatCeren Şad Polat
2.Adım Programı Okul Öncesi Düzeyi Koordinatörü

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programını onur derecesi ile tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. 2007 yılından itibaren çocuklara ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

2008-2010 yılları arasında Mustafa Kemal Mahallesi Toplum Merkez’inde gönüllü olarak bireysel danışmanlık hizmeti vermiştir.

2008- 2009 yıllarında Türkiye Jokey Kulübü Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezindeki ergenlere yönelik rehberlik hizmetinin oluşturulmasında, ergenlerin ihtiyaçlarına yönelik sosyal ve duygusal becerilerinin desteklenmesi için gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin hazırlanmasında ve uygulanmasında görev almıştır.

Birçok ulusal kongre ve sempozyumda mesleki çalışmalarını tanıtıcı sözel bildiriler sunmuş, konuşmacı olarak katılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde “İlköğretim’de Özel Eğitim”  ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Gelişimsel Psikopatolojide Vaka Çalışması” derslerine konuk konuşmacı olarak katılmıştır.

2008 yılından bu yana ise Committee For Children’ın Türkiye partneri olarak İkinci Adım Sosyal Duygusal Becerileri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Programı’nın çeviri, adaptasyon, uygulama sürecinde ve öğretmenlere yönelik eğitim ve atölye çalışmalarının planlanması / uygulanmasında aktif olarak rol almakta; İkinci Adım Programı’nın Ana Sınıfı düzeyi koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.