Bize Ulaşın (0216) 384 59 22 · bilgi@sdoakademi.com

Selmin Erk

selmin-erkSelmin Erk
Mindfulness – Farkındalık Eğitimcisi

Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1981 yılında mezun olmuştur.

1990 yılında Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon alarak Özel Kalamış Okulları ve SEV Okulları’nda 20 yıl kimya ve fen öğretmenliği; Özel Kalamış Okulları’nda 8 yıl Fen bölümü başkanlığı yapmıştır.

1987 yılında Transandantal Meditasyonla başladığı farklı stres yönetimi tekniklerini 28 yıl boyunca uygulamakta ve uygulatmaktadır.

2010 yılında öğretmenlikten ayrılarak özel bir danışmanlık merkezinde derin dinlenme ve mindfulness – farkındalık teknikleri eğitimi vermeye başlamıştır.

2011 ve 2013 yıllarında Harvard Tıp Fakültesinden Mindfulness teknikleri ve terapi eğitimlerini almıştır.

2014 yılında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Psiko Sosyal bölümüyle 3 ay süresince yürütülen tüm çalışmalarda ve süpervizyonlarda Stres Yönetim Teknikleri eğitimcisi olarak yer almıştır.
2014 yılında, Mindfulness in Schools Org’un “.b projesi” müfredat programı eğitimini almıştır. Bu program, mindfulness –  farkındalık derslerinin okullarda uygulanması için Cambridge, Exeter ve Oxford Üniversitelerinde hazırlanmıştır. Mindfulness in Schools Organizasyonu’nun Türkiye eğitimcisidir.

2015 yılında Massachusetts Üniversitesi, Tıp Fakültesi, (MBSR) Mindfulness Tools eğitimini almıştır.

Okullarda  farkındalıkla stres ve dikkat eğitimi, derin dinlenme yöntemleri, yetişkinlere (MBSR) stres yönetimi teknikleri konularında kurumsal ve bireysel eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.

“Olumlu Düşünce El Kitabı” nın (2014) yazarlarından, “Şimdiki Zamanın İçinde” (2016) kitabının yazarıdır.